-7.8°

Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu;10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutladı

"Toplumun, kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmek  demokratik ülkelerin en belirgin göstergesidir. "diyen Milletvekili Cengiz Aydoğdu;
MESAJLAR 8.01.2022 02:18:00 0

"Çok sesli, etkin, herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan, ülkemizin her bir  köşesinde, dünyanın dört bir tarafında olup biteni insanımıza ulaştırabilen, kamuoyunu  bilgilendirme görevini yerine getirebilen medyanın varlığı, demokratik ve şeffaf  toplumun olmazsa olmaz koşuludur. 

Ülkemiz, iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeye uyum sağlayan yazılı ve  görsel basın, sosyal medya ve internet gazeteciliği alanlarında dünyanın sayılı ülkeleri  arasında yer almaktadır. 

Bu aşamada sağlıklı bir kamuoyunun varlığının ve medyanın bağımsızlığının en  iyi biçimde tahsis edilmesi için basın kuruluşlarının ve medya çalışanlarımızın tarafsız  ve doğru bilgilendirme hususlarındaki hassasiyetleri ve meslek ahlakını gözeten  çalışmaları daha da önem kazanmaktadır. 

Medyamızın, yaşanan olumsuzluklardan çıkardıkları dersler ışığında, meslek  ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, karanlık odakların amaçlarına  ulaşmasına engel olacaklarına, millet iradesini hiçe sayan vesayetçi anlayışlara artık  itibar etmeyeceklerine ve halkımızı doğru ve tarafsız bilgilendirme görevini layıkıyla  yerine getireceğine ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum. 

Basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, görevlerini  yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor, tüm basın  çalışanlarının meslek hayatlarında muvaffakiyetler diliyorum. "dedi