Belediye Başkanı Dr. Eren Dinçer, her projeyi adım adım takip ediyor.

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER, YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI SAHADA İNCELEDİ

. Zinciriye Medresesinde, ücretsiz Autocad ve Solidworks eğitim kursu

AKSARAY BELEDİYESİ AUTOCAD VE SOLİDWORKS PROGRAMLARINA YÖNELİK ÜCRETSİZ EĞİTİM KURSU DÜZENLİYOR

Evren Dinçer , Tacin Parkta Çocuklara muhteşem oyun parkı hazırlıyor

TACİN PARK YENİ OYUN GRUPLARIYLA ÇOCUKLARIN YENİ GÖZDE PARKI OLACAK

ŞEHİRLERİN İMARI TEK BOYUTLU DEĞİLDİR

ŞEHİRLERİN İMARI TEK BOYUTLU DEĞİLDİR

Elazığ’da intihar eden Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın intiharından önce çektiği videonun sosyal medya ve internet sitelerinde paylaşılması üzerine, çocukların ve gençlerin ruh sağlığının korunması amacıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yasal girişim başlattı.

ANKARA (İGFA) - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, yasal mevzuat uyarınca çocukların ruh sağlığını bozabilecek, şiddete ve intihara yönlendirebilecek, intiharı özendirebilecek söz konusu videoyu içeren paylaşımların yayından kaldırılması ve erişimin engellenmesi Ankara 8. Sulh Ceza Hâkimliği'nden talep edildiği belirtilerek, talebin mahkeme tarafından kabul edildiğinin altı çizildi.

Bakanlık açıklamasında, "Bu gibi içeriklerin her yaştan çocuğun erişimine açık mecralarda paylaşılması, çocukların sağlıklı psikolojik gelişimine zarar vermektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak, çocuklarımızı her türlü tehlikeli içerikten koruma görev ve sorumluluğumuzu hassasiyetle yerine getirmekte kararlıyız. Tüm kamuoyunu da bu noktada hassas davranmaya davet ediyoruz" denildi.

Hatırlanacağı gibi Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara, Elazığ'da bir binanın 7. katından atlayarak yaşamına son vermişti. Kara, olaydan önce çektiği videoda ise kaldığı yurtta baskılara maruz kaldığını ve psikolojik olarak yorulduğunu söylemişti.


Haber Kaynak : igfa
25.7°

Aile ve Sosyal Hizmetler'den 'Enes Kara' paylaşımlarına yayın yasağı

Aile ve Sosyal Hizmetler'den 'Enes Kara' paylaşımlarına yayın yasağı
SPOR 14.01.2022 11:59:27 0