6.7°

AKSARAY BELEDİYESİ YÖREX’e KATILDI

AKSARAY BELEDİYESİ YÖREX’e KATILDI
BELEDİYE 25.10.2021 13:32:00 0

Başkan Dinçer; “Aksaray’ımızı Her Platformda Tanıtmaya Devam Ediyoruz”


Antalya’nın Anfaş Antalya Fuar Merkezi’nde 20-24 Ekim tarihleri arasında 11’incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı 2021 (YÖREX)’e Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’de katıldı.

Yöresel ürünlerin üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla bilinen ürünlerin; gıda, el sanatları ve sanayi ürünlerinin ulusal ve küresel ölçekte tanıtılması amacıyla düzenlenen fuarda Aksaray Belediyesi de stant açarak Aksaray’ın tanıtımını yaptı. Fuara Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer de katılarak yöresel ürünlerin tanıtımına katkı sağladı. Şehrin tanıtımının önemine dikkat çeken Belediye Başkanı, bu ve benzeri tanıtımların şehrin ekonomik gelişimini ve istihdamına katkı sağlayacağını ifade etti. 

Başkan Dinçer konuşmasında; “Fuarda, yöresel ürünlerimizin tanıtımını yaptığımız gibi bize özgü değerlerimiz ve kültürel unsurlarımızı tanıtma fırsatı elde ediyoruz.  Fuarlar, değerlerimizin etkileşimini artırıyor ve markalaşmamıza yardımcı oluyor. Bu tarz etkinliklerin geniş yankılar uyandırdığını biliyor ve her fırsatta bu tür organizasyonlara katılım sağlamaya özen gösteriyoruz. Aksaray’ımızı her platformda tanıtmaya devam ediyoruz. Fuar sayesinde ürünlerimizin tanıtımıyla daha geniş pazarlarda değer bulmasına yardımcı olacağını düşünüyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, katılımcıların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade etti.