-7.8°

Okullarda yarı yıl tatili yarın başlıyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yürütülen uzaktan eğitimde 18 milyon öğrenci bu yıl ilk kez 3 haftalık yarıyıl tatiline başlıyor.
EĞİTİM 22.01.2021 00:32:11 0

Okullarda 1. dönem yarın tamamlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, koronavirüs tedbirleri kapsamında TRT EBA, EBA ve canlı sınıf uygulamaları, basılı ve dijital yardımcı kaynaklarla yürütülen uzaktan eğitimde 18 milyon öğrenci bu yıl ilk kez 3 haftalık yarıyıl tatiline başlıyor.
Uzaktan eğitim yarın ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin elektronik karnelerinin erişime açılmasıyla son bulacak. Karne notları, derse katılım puanıyla belirlenecek
Liselilerin birinci döneme ilişkin sınavları, salgının seyri göz önünde bulundurularak 15 Şubat`tan sonra yapılacak. Birinci dönemine ilişkin karne notları, sınavların tamamlanmasından sonra verileceğinden karne basımı ve dağıtımı yapılmayacak.
Öte yandan, 8 ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarında, özel okullardaki takviye kurslarında ve 12. sınıflara yönelik özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak`ta başlatılacak.

Kaynak: ucuncusayfahaber.com