6.7°

MALİYETİNDEN ÇOK DAHA UCUZA ÜRETİLİYOR

OTOBÜS DURAKLARINDA YÜZDE 70 TASARRUF SAĞLANIYOR
EKONOMİ 10.04.2021 02:21:20 0

 

Aksaray Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü atölyelerinde üretilen otobüs bekleme duraklarında yüzde 70 oranında tasarruf sağlanıyor. Maliyetinden çok daha ucuza üretilen otobüs durakları şehrin dört bir yanında vatandaşların kullanımına sunuluyor. 

Aksaray Belediyesi atölyelerinde belediyenin kendi imkanları ile üretilen otobüs durakları, şehirdeki toplu ulaşımın daha kaliteli ve konforlu olmasına katkı sağlıyor. Ulaşım Hizmetleri ekipleri, tarafından imalat atölyelerinde profil kaynağı ile imal edilen bekleme durakları, daha sonra boyanarak modern bir görünüm kazandırılıyor. Ayrıca vatandaşların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için üstü kapalı üretilen otobüs duraklarına yan ve arka cephelere dayanaklı cam çerçeveler ekleniyor. 

İmalat atölyesinde tüm işlemleri tamamlanan otobüs bekleme durakları, otobüs hattı güzergâhlarında ihtiyaç duyulan noktalara monte ediliyor. 

Belediyenin kendi imkânları ile üretilen bekleme durakları, üretim maliyetleri toplandığında yüzde 70 oranında tasarruf sağlanarak halkın parası korunuyor. Ekonomik olarak daha uygun fiyata imal edilen durakların, satın alınan duraklara oranla çok daha uzun ömürlü olduğu da bildirildi.