-7.8°

Saraçoğlu TOKİ Mustafa Çetin İlkokulu?nda hayaller sınıfa sığmıyor

TOKİ Mustafa Çetin İlkokulu,Kan Bağışı için film yaptı
EĞİTİM 14.04.2021 01:19:05 0

?Sınıfa Sığmayan Hayaller? projesi kapsamında 2019-2020 eğitim öğretim yılında toplam on adet e twinning projesine hayat veren Karatay Saraçoğlu TOKİ Mustafa Çetin İlkokulu öğretmen ve öğrencileri Azerbaycan, Ukrayna, İspanya, Kuzey Makedonya, Sırbistan, İtalya ve Yunanistan ile de ortak çalışmalar yaptı. Öğrenciler son olarak Kan bağışının artırılması için animasyon film hazırladı.

Uyguladığı projelerle toplamda 22 adet Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi ödülü kazanan TOKİ Mustafa Çetin İlkokulu salgın döneminde öğrencilerle öğretmenlerin birbirlerine daha kolay ulaşım sağlayabilmeleri için Web 2.0 Günlüğüm, Dijital Atölyem (MY Web 2.0 Dıary, My Dıgıtal Workshop) projemsinin kuruculuğunu üstlenerek çalışmalara başladı.

Azerbaycan, Ukrayna, İspanya, Kuzey Makedonya, Sırbistan, İtalya ve Yunansitan?ın yanı sıra İstanbul Mustafa Aykın İlkokulu, Hatay Gülova Ortaokulu, Ayvacık Mehmet Akif Ersoy Yatılı Bölge Ortaokulu ve Mediha Hasan Tahsin Alaylı Görme Engelliler İlk Ve Ortaokulu da proje ortağı olarak çalışmalara katkı veriyor.

Öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde etkili öğrenmelerini artırmaya yönelik hazırlanan Web 2.0 öğrenmeyi de kalıcı kılmayı amaçlıyor. Eğlenerek öğrenmeyi destekleyen Web 2.0 zamanı etkin ve verimli kullanabilmeyi, etkileşimli öğrenmeyi, paylaşımcılığı, üretici olabilmeyi de destekliyor.

Sınıfa Sığmayan Hayaller projesinin kurucusu öğretmen İlknur Keskinkılıç ?Amaçlarımızı gerçekleştirmek için öğrencilerimizle birlikte hareket ettik, Onlarla kahoot hazırlayıp oynadık, sunumlar yaptık, Tasarladığımız ürünlerimizi ortaklarımızla paylaştık. Pandemi sürecinde çeşitli zorluklarla karşılaştıysak da proje ve çalışma planlarımıza uyduk. Ders müfredatımızla projemizin amaç ve çalışmalarını birleştirdik. Ortaklarımızla birlikte hareket edip gelen önerileri dikkate alarak çalışmalarımızı çeşitlendirdik. Online eğitim sürecine katılımları da artırdık. Öğrencilerimizin çağın gereği olan dijital becerilerini artırmanın yanında, güvenli internet kullanımıyla ilgili bilgilendirdik? dedi.

Projenin yeni aşamasında yöresel el sanatları ve dünyada şimdiye kadar görülmüş olan salgın hastalıklarla ilgili sunumlar hazırlayıp yayınladıklarını anlatan Keskinkılıç kan bağışı bilincini artırmak için yaptıkları çalışmayı da şu sözlerle anlattı:

?Konya İnsan Mektebi Kültür Davamız Projesi kapsamında, "Okulumda "Kan"panya Var" kan bağışı etkinliği kapsamında bir tanıtım filmi hazırladık. Konya şivesi ile konuşan karakterlerin kan bağışının önemine vurgu yaptığı animasyon filmimiz büyük beğeni topladı. Covid 19 salgını nedeniyle azalan kan bağışının artırılmasına yönelik çalışmamızla bilinç oluşturmaya gayret ettik.?