6.7°

ERKEK ARKADAŞINI POMPALIYLA VURDU POLİSE TESLİM OLMAK İSTEDİ

Cinayete teşebbüs suçundan aranan, Buşra A. Aksaray merkeze bağlı Gücünkaya Köy Yolu üzerinde bulunan bir inşaatta olduğunu belirleyen polis ekipleri gece gerçekleştirdikleri operasyonla Büşra A., Gökhan Ç. ve İsmail G. birlikte yakalandı.
CİNAYET 25.03.2020 15:00:00 0

Geçtiğimiz gün sanayide erkek arkadaşını pompalı silahla vurduktan sonra, yanında Gökhan Ç ile birlikte kaçan Büşra A alkollü iken polisi arayıp teslim olmak istediğini söyledi.

Olay yerinde incelemeler yapan polis ekipleri. kaçan Büşra A. ve Gökhan Ç.?nin yakalama çalışmalarını sürdürken,gelen bir ihbarla,teslim olmak isteyen, bir bayanın verdiği adrese giden polis,ihbarcıyı yerinde bulamadı.

Bayanın alkollü olduğu ve ihbardan hemen sonra verilen adresten ayrıldığı öğrenilirken,alınan ikinci bir ihbarla makas kavşağında terk edilen bir araç buldundu.

İzleri takip eden polis üçüncü bir ihbarla gelen, Gücünkaya  girişinde  bulunan bir inşaatta oldukları bilgisi verildiği öğrenildi.

Büşra A ve Gökhan Ç ve yanlarında  haberlerde ismi geçmeyen İsmail G  birlikte yaklandılar.

Muhtemelen teslim olmak isteyen Büşra A`ya arkadaşlarının engel olduğu  düşünülüyor. Yakalanacaklarını anladıklarında arkadaşları Gökhan Ç ve İsmail G,Büşra A`yı zorla bir araca bindirerek kaçırdıkları düşünülüyor.

Cinayete teşebbüs suçundan aranan, Buşra A. Aksaray merkeze bağlı Gücünkaya Köy Yolu üzerinde bulunan bir inşaatta olduğunu belirleyen polis ekipleri gece gerçekleştirdikleri operasyonla Büşra A., Gökhan Ç. ve İsmail G. birlikte yakaladılar.

Hatırlanacağı üzere"Büşra A?nın erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Kürşat Y?yi. aracında bulunan pompali silahla ateş ettiği ve olay yerinden kaçtığı bildirilmişti..Büşra A nın yakalama çalışmaları ve olayla ilgili tahkikat sürüyordu.

Kürşat Y. (33), Gökhan Ç. (34) ve Büşra A. (23) isimli 3 kişi  aralarında bilinmeyen bir nedenden tartışmaya başlamış,  tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi üzerine, Büşra A. olay yerine geldiği otomobilin içinde bulunan pompalı tüfeği alarak Kürşat Y.?ye 2 el ateş ederek vurmuştu,Kürşat Y nin hayati tehlikesi sürüyor.

Olay yerinde incelemeler yapan polis ekipleri. kaçan Büşra A. ve Gökhan Ç.?nin polis soruşturmasının ardından adliyeye çıkartılacaklar.