6.7°

ESKİL BELEDİYESİNDEN SOSYAL BELEDIYECILIK ANLAYIŞI

Aksaray İli Eskil İlçesi Belediyesi tarafından coronavirüs salgını nedeniyle dar gelirli ailelere mali destek yapma kararı aldı.
İLÇELER 31.03.2020 05:10:01 0

Aksaray İli Eskil İlçesi Belediyesi tarafından coronavirüs salgını nedeniyle  dar gelirli ailelere mali destek yapma kararı aldı.Salgı nedeniyle mali sıkıntıya düşen Eskilli dar gelirli ailelere Eskil Belediyesi olarak mali destek paketlerini açtı.

Eskil Belediyesi olarak mali destek paketin açtıklarını belirten Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen ?Belediyemizden Sosyal Belediyecilik örneği, göstererek

Son günlerde Dünya da ve Ülkemizde baş gösteren salgın hastalığa karşı hükümetimizce vatandaşlarımıza mali destek paketleri açıklanmıştır,bizde Eskil beldiyesi olarak mali paket desteklerimi Eskil halkına açtık. Bizde Sosyal Belediyecilik gereği İlçemizde bu zaman zarfında maddi olarak zorluk yaşayan vatandaşlarımıza ayni yardım yapılması kararlaştırdık.

Bu kapsamda bu salgın dolayısıyla işsiz kalan, maddi durumu zayıf olan, çocuklarının evini geçindirmek te zorlanan vatandaşlarımıza Belediyemizce ayni yardım yapılma kararı aldık. İhtiyacı olan vatandaşlarımızın ALO 185 veya 0382 411 48 31 numaralardan belediyemiz arayarak arayarak ihtiyaçlarını bildirebilirler.?dedi.

Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen? aynı zamanda Belediyemizce başlatılan bu kampanyaya destek vermek isteyen esnaf ve vatandaşlarımızın da ALO 185 veya 0382 411 48 31 numaralı hattı arayarak yapacakları ayni veya nakdi yardımları yapabilirler. şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Necati BELGEMEN yaptığı açıklamanın devamında? , İslâmiyet bir yardımlaşma dinidir. İslâmiyet`ten önce de sonra da hiç bir din ve fikir sistemi onun kadar bu konuya eğilmemiş, yardım anlayışı ve bu anlayışın uygulanışını bu kadar geniş boyutlara ulaştırmamıştır. Bu yüzden bu zorlu süreçte Sosyal Belediyecilik gereği İlçemizde geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımıza ayni yardım yapılmasını kararlaştırdık. İhtiyacı olan vatandaşlarımızın yukarıdaki numaraları arayarak ihtiyaçlarını çekinmeden bildirebilirler. Belediyemizce kurulan ekiplerimiz ihtiyaçlarınızı evinize kadar iletecektir.

 İnşallah bu sıkıntılı süreci kurallara uyarak  en az zararla atlatacağız. Sizlerden tek isteğim zorunlu olmadıkça evlerinizden çıkmayın. Bir sıkıntınız bir ihtiyacınız olursa çekinmeyin biz 7/24 saat sizler için ayaktayız.

Birlikte Eskil?iz Birlikte daha güçlüyüz.?dedi