6.7°

BAŞKAN ”DİNCER; “SOSYAL BELEDİYECİLİK İLE GÖNÜLLERE DOKUNUYORUZ

"BEBEK TAKSİ" MESAİSİNE DEVAM EDİYOR
AKSARAY 25.11.2021 13:16:00 0

Aksaray Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmete sunduğu “Bebek Taksi” uygulaması halktan beğeni toplamaya devam ediyor.

İnsan odaklı hizmet anlayışını sürdürmeye yönelik önemli adımlar atan Aksaray Belediyesi, Bebek Taksi hizmeti ile şehrin bütün yerlerine; şehir içi, köy, kasaba, ilçe ve köylerine hizmet sunuyor. Bu uygulama halkın beğenisini topluyor.

Aksaray Belediyesi, Bebek Taksi hizmeti ile sosyo-ekonomik açıdan desteğe ihtiyaç duyan ailelere doğum sonrasındaki hastane çıkışlarında güvenli ve ücretsiz bir şekilde evlerine ulaştırmalarını sağlıyor.

Bebek Taksi hizmetinden faydalanmak isteyenler, belediyenin 444 55 68 numaralı çağrı merkezi numarası ile talepte bulunmaları gerekiyor. 7 gün 24 saat çalışma esasına göre hizmet veren ve içerisinde yeni doğan bebekler için ihtiyaç malzemelerinin de yer aldığı “Hoş Geldin Bebek” paketinin de ücretsiz verdiği Bebek Taksi’den her vatandaş yararlanabiliyor.

Bebek Taksi ile vatandaşlardan olumlu geri dönüşler alındığını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; “Gönül belediyeciliğini esas alarak insan odaklı olarak hizmet sunuyor, vatandaşlarımızın yararını gözetiyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda, doğum yapan annelerimize destek olmak için bu uygulamayı başlattık. Hastaneden taburcu edilen anne ve dünyaya yeni gelen bebeklere hoş geldin mahiyetinde ilk hizmeti sunarak evlerine güvenli, stressiz bir ulaşım sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.