6.7°

Bursa Kestel Ayak Tenisi'nde 'Online' şampiyon

Bursa Kestel Ayak Tenisi'nde 'Online' şampiyon
SAĞLIK 14.11.2021 17:39:33 0

Bursa'nın Kestel ilçesinde düzenlenen Ayak Tenisi Basın Turnuvası'nda D grubunda mücadele eden Kestel Online şampiyon oldu.

BURSA (İGFA) - Bursa'da basın mensuplarına özel ayak tenisi turnuvası düzenledi. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa Şubesi, Ayak Tenisi Federasyonu İl Temsilciliği ve Kestel Belediyesi tarafından organize edilen turnuvaya, 3 as 1 yedek olmak üzere 4'er kişiden oluşan 14 takım katıldı.

Kestel Spor Spor Salonu'nda düzenlenen turnuvada katılımcılar kıyasıya mücadele etti. Çekişmeli geçen maçlarda D grubunda yarışan Kestel Online takımı turnuvanın şampiyonu oldu. A grubunda yarışan TGRT Haber ikinci, B grubunda yarışan Enbursa.com takımı ise üçüncülük elde etti.

https://www.youtube.com/watch?v=hjHtkgDTxTE

Ayak tenisi turnuvasını ilk defa düzenleyen belediye olduklarını anımsatan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, ilklere imza atmanın mutluluk verici olduğunu belirterek, ülke genelinde az bilinen yavaş yavaş yaygınlşamaya başlayan spor dalının Bursa'da da geleneksel hale geleceğine inancının tam olduğunu söyledi.

TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi ise Ayak Tenisi Federasyonu İl Temsilcisi Yasin Avcı ve  turnuvaya ev sahipliği yapan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır'a gösterdikleri misafirperverliğinden ötürü teşekkür etti. Katılımcı takımların turnuvada gösterdiği centilmenliklerinden ötürü de tebrik eden Başkan Ekmekçi, Bursa'nın her zaman spor şehri olduğunu kaydederek, sadece futbol değil her branşta zirvede olduklarını, ayak tenisi konusunda da bu branşın önemli yol alacağını söyledi.

Konuşmalar ardından dereceye girenlere kupa ve madalyaları törenle takdim edildi. Kestel Belediyesi'nden turnuvanın birincisine 1.500 TL, ikincisye 1.200 TL, üçüncüye ise 900 TL hediye çekleri de verildi.

Haber Kaynak : igfa