6.7°

Çocuklara yeni oyun parkları

AKSARAY BELEDİYESİ PAŞACIK MAHALLESİ’NE YENİ BİR OYUN PARKI DAHA KAZANDIRDI
BELEDİYE 22.10.2021 14:51:00 0

Çocukların oyun ihtiyaçlarını karşılanması, vatandaşların aileleri ile birlikte hoş vakit geçirebilmeleri için şehir genelindeki parkların sayısını artıran Aksaray Belediyesi Paşacık Mahallesine yeni bir park daha kazandırdı.

Aksaray Belediyesi vatandaşların talebi üzerine Paşacık Mahallesinde bulunan 1666 numaralı sokağa yaptığı yeni parkın içerisini birbirinden eğlenceli ve eğitici alanlarla donattı. Toplam Bin 150 metrekarelik alan içerisinde oyun grupları, çocukların ve ailelerin hoşça vakit geçirebilecekleri yürüyüş yolları ve yeşil alanları bulunuyor.

Şehir yaşamında binalara ve teknolojiye sıkışan hayatlara nefes olabilmek için çocukların fiziksel, psikolojik ve sosyal ilişkilerinin gelişmesini göz önünde bulunduran Aksaray Belediyesi, şehrin her alanına parklar kazandırmaya devam ediyor.

Paşacık Mahallesi’ne yapılan parkın içerisinde ailelerin sohbet edip güzel vakit geçirebilecekleri 2 adet kamelya bulunuyor. Aksaray Belediyesi’nce büyükler de düşünülüp sağlıklı yaşama katkı sağlayacak spor aletleri park içerisinde yer alıyor. Yeşil alan varlıklarını artırmak yönünde çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi ekipleri park alanına çim ve ağaçlar dikti.