-7.8°

ENGELLİ KOORDİNASYON MERKEZİ ENGELLİ MEMUR ADAYLARINA REHBERLİK EDİYOR

Aksaray Olay Haber |Aksaray Haberleri
HABER 6.01.2022 10:37:00 0

Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi E-KPSS sınavı ile tercih yapma hakkına sahip olan vatandaşlara rehberlik hizmeti veriyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu kamuda engelli istihdamına yönelik personel alımları için tercih dönemi başladı. Bu program ile kamu kurum ve kuruluşlarında 2 bin 927 engelli personeli alınacak. 6 Ocak ve 14 Ocak 2022 tarihleri arasında tercih hakkı kazanan adaylar tercihlerini ÖSYM’nin resmî web sitesinden yapabiliyor. 

 Aksaray Belediyesine bağlı Engelli Koordinasyon Merkezi tüm süreçlerde olduğu gibi tercih sürecinde de engelli memur adaylarının yanında olacak. Engelli Koordinasyon Merkezi bünyesinde faaliyette bulunan engelli derneklerinin temsilcileri ve alanında uzaman Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlar engelli vatandaşlara tercih noktasında yol göstiyor. 

Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Bekir Kaya; ilköğretim, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde tercih yapmak isteyen engelli memur adaylarını Engelli Koordinasyon Merkezine davet etti.