6.7°

“HER MAHALLE DE ÇALIŞMA VAR”

BAŞKAN DİNÇER; “ALTYAPISI VE ÜSTYAPISI İLE ŞEHRİMİZE KALICI ESERLER KAZANDIRIYORUZ”
BELEDİYE 21.10.2021 17:39:00 0

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer göreve geldikten sonra başlattığı çalışmalar ile şehrin her noktasında gözle görülür büyük değişikler yaşanıyor. Özellikle altyapı da kararlı duruşu ile taşın altına elini koyan Başkan Dinçer 2,5 yılda girilmedik mahalle ve cadde bırakmadı. Sosyal belediyecilik anlamında da birçok projeyi hayata geçiren Başkan Dinçer özellikle çölyak hastalarına düzenli gıda paketleri ulaştırılması, gelir düzeyi düşük ailelere kırtasiye, kıyafet ve gıda yardımları, hasta bakım setleri, hoş geldin bebek ve bebek taksi hizmeti, köyde ve merkezde yaşayan dezavantajlı gruplara kuaförlük hizmeti takdire şayan sosyal projeler arasında yer alıyor.

“Yeni Yollar Ve Bulvarlar İle Şehrin Geleceğine Yatırım Yapılıyor”

Öte yandan şehrin ihtiyacı olan yeni yollar yapılan planlar doğrultusunda açılmaya devam ediyor. Özellikle şehrin önemli merkezlerinden olan organize sanayi ve üniversite hattını rahatlatacak önemli bulvarlar açılıyor. Mevcutta bulunan organize yolu da yapılan genişletme çalışmasıyla 50 metreye çıkartılıyor. Mevutta bulunan yolların sağlıklı hale getirilmesi içinde fen işleri müdürlüğü ekipleri aralıksız çalışıyor.

“Şehrin her yerinde çalışmaları görmek mümkün”

Şehrin birçok noktasında altyapı ve üstyapı çalışmaları devam ediyor. Bunula birlikte 13 noktada yeni park yapım çalışmaları, yeni belediye binası, kitap konakları, mahalle konakları, külliye projeleri, kentsel dönüşüm projesi, peyzaj çalışmaları ile birlikte her gün en az 60 noktada çalışmalar devam ediyor.

“Yeniden yeşil Aksaray için her gün ağaç dikiliyor”

Göreve geldiği 2.5 yıl içerisinde özellikle şehir girişlerine önem veren Başkan Dinçer yeniden yeşil bir Aksaray için on binlerce fidanı toprakla buluşturdu. Vatandaşların çalışmalar ile ilgili düşünceleri kendilerini oldukça memnun ettiğini belirten Başkan Dinçer; “özellikle gurbetçi vatandaşlarımız şehrin kısa sürede çok değiştiğini, giriş ve çıkışların dikilen ağaçlarla yemyeşil olduğunu belirtmesi bizi oldukça sevindiriyor ve enerjimize enerji katıyor. Elhamdülillah her gün esnaf ve vatandaş ziyaretleri yapmaya özen gösteriyorum. Eğer bir talep istek olacaksa da ilk ağızdan duymak için vatandaşlarımızın arasına karışıp hem hal oluyorum. Hizmet yolculuğumuzda, Allah bizleri, bizlere İnanarak bu mevkilere taşıyan, hemşerilerimize, mahcup etmesin.” dedi

Tarih: 2021-10-21 13:18:45