-7.8°

İdarecilerimiz Mihenk Taşidir

10 Ocak İdareciler gününü kutlayan Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu
MESAJLAR 8.01.2022 02:14:00 0

" İdari yapımızın temel taşı mülki idari amirliği, halk nezdinde sahip olunan meşrutiyet itibariyle de hiç kuşkusuz demokratikleşmenin de yapı taşı mahiyetindedir. 

“İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” ifadesini düstur edinerek büyük bir özveriyle kendilerini Aziz Milletimizin hizmetine vakfeden Mülki İdare Amirlerinin temsil ettiği ve devam ettirdiği tarihi miras, idarî yapının sürdürülebilir dengesinin kurucu unsuru olarak ihmal edilemez önemdedir.

Milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle hareket eden Mülki İdare Amirleri, vatandaş nazarında muhatap alınan, devletin vatandaşa karşı elçisi ve muhatap kapısıdır. Devlet geleneğimizin en önemli yapısına sahip olan Mülki İdare Amirliği; şerefli, onurlu bir maziden gelen meslektir. 

Mensubu olmaktan büyük gurur duyduğum bu görevi fedakârca, sabırla yürüten, bu teşkilatta yer almış, bu devlete hizmeti geçmiş, alın teri dökmüş, yeri geldiğinde canını ortaya koymuş bütün idarecilerimizin İdareciler Günü’nü tebrik ediyor, görev şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz."dedi