-7.8°

Sahipli köpeği  bodruma kapatıldı üç gün aç bıraktılar.

Köpek hırsızları tarafından çalındığı tahmin edilen,köpeği bir evin bahçesine bağlayarak, üç gündür aç bırakan,aile polisten kaçtı.
EMNİYET 8.01.2022 16:36:00 0

Aksaray (Haber Betül Teke)Boynundaki tasma izinden sahibinden çalındığı tahmin edilen köpeğin,Coğlaki  mahallesindeki Selimeliler apartmanın giriş katında oturan ve kimliği belirlenemeyen bir aile tarafından evin odunluk bölümüne kapatılarak üç gün boyunca ekmek ve su verilmediği anlaşıldı.

Köpeğin üç gündür havlama sesinden rahatsız olan apartman sakinleri, bugün, hayvanın sesi çıkmayınca durumdan şüphelenerek bodruma baktıklarında köpeğin ölmek üzere olduğunu gördüler.

Durumun farkına varan apartman sakinleri, 112 acil ihbar hattını arayarak polisten yardım istedi.Polis  bahse konu evin bahçesine geldiğinde, kapalı  ve pis olan bir mekanda kapalı olan köpeği buldu. Bulunan köpeğin uzun süredir aç ve susuz olduğu anlaşılırken, açlıktan ve susuzluktan ölmek üzere olduğu anlaşıldı.

Bulunduğu yerden çıkartılan köpeğin boynunda tasma izinin olduğu anlaşılırken,Köpeğin çalınmış olabileceği ihtimalleri üzerinde duruldu.

Köpeğin bulunduğu apartmanın altında oturan ve köpeği bağladığı tahmin edilen aileye ulaşmaya çalışan polis ekiplerinin tüm çabalarına rağmen söz konusu  aile kapıyı polise açmadı.

Polis köpeği bulunduğu yerden kurtararak, komşuların yardımıyla, köpeğe su verdi ve karnını doyurdu.Bu arada  Aksaray Belediyesi Veterinerlik birimine haber verilerek, köpeği, tutanak karşılığında  Aksaray Hayvan ve Rehabilitasyon bakım merkezine teslim edildi.

Sahibinin istemesi halinde köpeği buradan tutanak karşılığında alabileceği öğrenilirken, Polis ekipleride hem köpeğin sahibine ,hemde köpeği çalanlara ulaşmaya çalışıyorlar.