6.7°

Şehit aileleri ve gazilere ziyaret

Şehit aileleri ve gazilere ziyaret
HABER 1.11.2021 11:42:00 0

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun eşi Emine Aydoğdu Şehit Yunus Emre Akbaş’ın ailesi ile Muharip Gaziler Derneği Aksaray Şube Başkanı Kıbrıs Gazisi Mustafa Dağ’ı evinde ziyaret etti. 
Şehit yakınları ve gazilerin her zaman yanında olmaya devam edeceklerini belirten Emine Aydoğdu; Şehit ailelerinin acılarının millet olarak paylaşıldığını, gazilerin de gönül huzuru içinde hiç kimseye muhtaç olmadan hayatlarını idame ettirmeleri için gerekli olan her şeyin yapıldığını söyledi.
Emine Aydoğdu beraberinde Aile, Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsrafil Aktürk eşi Türkan Aktürk ile 2015 yılında Şırnak Cizre’de Polis Özel Harekât görevini ifa ederken şehit olan Yunus Emre Akbaş’ın annesi Hatice babası Mustafa Akbaş ile Kıbrıs Gazisi Muharip Gaziler Derneği Aksaray Şube Başkanı Mustafa Dağ ile eşi Döndü Dağ’ı evlerinde ziyaret etti. 
Şehit ailesi ve Gazi Dağ ve eşi ile bir süre sohbet eden Emine Aydoğdu; vatanı için, milleti için, bayrağı için, canından aziz bildiği mukaddes değerleri için toprağa düşmüş tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek ülkenin bölünmez bütünlüğü için verilen mücadelede gazi olan vatan evlatlarına da hayırlı ömürler diledi. 
Aydoğdu: “Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim için çok değerli. Şehit yakınlarımız ve gazilerimizi ziyaret ediyoruz. Onlarla hasbihal ederek konuşma, dertleşme imkânı buluyoruz.  Şehitlerimizin geride bıraktığı emanetleri olan eş, çocuk ve ailelerine milletçe sahip çıkıyoruz. Şehitlerimizin ruhlarını hiçbir zaman sızlatmayacak, gazilerimizi asla yalnız bırakmayacağız “dedi.